»Endüstriler ve Uygulamalar»Tekstil Sektörü»Yapı Tekstillerinin Laminasyonu

Yapı Tekstillerinin Laminasyonu

En doğru bağı kurun

Yapı tekstillerinin laminasyonu

Yapı sektöründe teknik tekstillerin laminasyonu ve kaplanması için yenilikçi yapıştırıcılar

UYGULAMA AÇIKLAMASI

Yapı teknolojisinde, teknik tekstiller sızdırmazlık, buhar bariyerleri ve mekanik gerilimlerin emilmesi gibi belirli fonksiyonları sağlamalıdır.

 

İç ortam havasını belirleyen fiziksel yapısal özellikler, katmanlı tekstillerin uygun yapıştırıcılarla birleştirilmesiyle sağlanabilir.

 

Yapı projelerinde yaşam konforu ve enerji verimliliğinin önemi giderek artmaktadır. Çatı astarları, dış etkilere karşı çatıyı korurken su itici bir katman görevi görerek çatı iskeletinin doğru bir şekilde havalandırılmasını sağlar. Buhar bariyerleri, herhangi bir şeyin geçmesine izin vermeyerek yapıların hava geçirmezliğini ölçen üfleyici kapı testinin şartlarının karşılanmasına imkan verir.

 

Farklı ihtiyaçlar için yenilikçi yapıştırıcı çözümleri sunuyoruz:

  • Çatı astarlarının laminasyonu için çok yüksek UV mukavemetli özel yapıştırıcılar
  • Çeşitli folyolarla birlikte dokunmamış malzemelerin laminasyonu için basınca hassas sıcak tutkal yapıştırıcılar
  • İnce termoplastik folyoların yapıştırılması için yüksek yapışma mukavemetleri ve düşük işlem sıcaklıklarına sahip reaktif PUR sıcak tutkal yapıştırıcılar
  • Yapıştırılması güç folyolar ve tekstiller için yüksek yüzey yapışma ve çok yüksek tutunuma sahip basınca hassas dispersiyonlar

 

Çatı astarları ve buhar bariyerleri

Laminasyon ve kaplama için, çeşitli termoplastik ve reaktif sıcak tutkal ve su esaslı dispersiyon yapıştırıcıları başarıyla kullanılmaktadır.

 

Çatı astarları mekanik gerilime dayanıklı olmalı, örneğin; yürüme kaynaklı delinmelere karşı dayanım sağlamalı ve UV ışığına karşı yüksek bir dayanım göstermelidir. Uygulamada, en uygun yapıştırıcıların, polipropilen (PP) folyolar ve yapağıların laminasyonu için polyolefin esaslı (PO) yapıştırıcılar olduğu kanıtlanmıştır. Poliüretan (PUR) sıcak tutkal yapıştırıcılar, üstün mukavemetleri ve mükemmel mekanik gerilim dayanımı sayesinde tercih edilen ürünlerdir.

 

Boya işlerinde kullanılan koruyucu filmler gibi, daha açık tekstil yapısına sahip yapağı kompozitleri için, basınca hassas sıcak tutkal yapıştırıcılar tercih edilmektedir

 

Karayolu yapıları ve hendek yapıları genellikle ağ tipi güçlendirme desteğine sahip yapağı ile yapılmaktadır. Yüksek gerilim stabil plastik ağ tarafından emilmekte ve katmanlar arasındaki mesafe yapağı ile korunmaktadır. Üretim süreci dikkate alındığında genellikle yüksek katı içeriği, kısa buharlaşma süreleri ve yüksek ilk dayanımını garanti etmesi yönüyle dispersiyon yapıştırıcılarının kullanımı ön plana çıkmaktadır.

ÜRÜN BİLGİLERİ

  • Senta-Toptherm (PO Hot Melt Adhesive), Sentatherm-Reaktant (PUR Hot Melt Adhesive), Sentatherm-Reaktant GROW (Biobased Hot Melt Adhesive), Sentatherm-Reaktant MR (Monomer-reduced PUR Hot Melt Adhesive), Jowat-Toptherm (PO Hot Melt Adhesive), Jowatherm-Reaktant (PUR Hot Melt Adhesive), Jowatherm-Reaktant GROW (Biobased Hot Melt Adhesive), Jowatherm-Reaktant MR (Monomer-reduced PUR Hot Melt Adhesive)

İNDİRMELER

Mükemmel sonuçlar için: SENTEZ; farklı sektörlerdeki müşterileri için firmaya özel yenilikçi endüstriyel yapıştırıcılar ve hammaddeler temin eder. Özel danışmanlık servisimiz için bizimle irtibata geçin.

Ürün Danışmanı / Satış

Ürün veya uygulama hakkında bir sorunuz mu var? Var ise yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.

Teknik Destek

Profesyonel destek veya çözüme mi ihtiyacınız var? Yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.

Alaaddinbey Mah. 614. Sok. No: 5/C
Nilüfer / Bursa

Tüm Hakları Saklıdır. Copyright © 2023 Sentez Optimum Kimya

SiteMap  |  Tasarım : interbim.com