»Yapıştırıcılar»Primerler / Su Bazlı ve Solvent Bazlı

Primerler / Su Bazlı ve Solvent Bazlı

En doğru bağı kurun

Yapışma takviyeleri veya kimyasal köprüler olarak da bilinen primerler, malzeme ile yapıştırıcı arasında bir ek bir yapışma katmanı işlevi görür ve yapışma gücünü arttırır.

 

Yapıştırma gücünün yetersiz kaldığı yüzeylerde veya nem ve ısıya karşı yüksek düzeyde mukavemetin gerekli olduğu uygulamalarda sık kullanılır.

 

Primerlerimizin birçoğu yüzeyi genişleten ve kalıcı bir yapışmayı kolaylaştıran son derece dispers edilmiş silika asit içerir.

 

Belirli bir yapıştırıcıya uygun bir primerin uygulanması, malzemeye ideal yapışmayı sağlamak için sıklıkla en uygun veya tek yöntemi olmaktadır. Buna ilaveten, primer yüzeyi su veya diğer maddelere karşı koruyan bir bariyer işlevi de görmekte ve böylece yüzey kaplamasının yaşlanma direnci ve kalıcılığını önemli düzeyde arttırmaktadır.

 

Primerler, kaplamanın uygun bir şekilde kurumasını sağlamak için genellikle ince bir film halinde uygulanır. Kuruyan primerin uzun ömürlü olmasından dolayı, primer uygulaması ve yapıştırma süreci genellikle farklı zamanlarda yapılabilmektedir.

 

Malzemeye bağlı olarak, bazı malzemeler, primer uygulanmadan önce "oksidatif ön işlem" gerektirebilir.

 

Malzemeye yapışma ve primer filminin kalıcılığı primer'in bir çapraz bağlama maddesiyle karıştırılmasıyla arttırılabilir. PP gibi bazı malzemeler için bir çapraz bağlama maddesinin katılması mutlak surette gerekmektedir.

ÖZELLİKLER

 

Primerler aşağıdaki avantajları sunmaktadır:

  • Yapıştırıcıların her yerde kullanılması
  • Çok farklı malzemelere yapışma
  • En sıkı gereksinimleri karşılamak için kalıcılık
  • Sıklıkla yüzey ön işleminin korunması

 

Daha keyifli olmak için birlikte çalışalım!

ÜRÜN SERİSİ VE ÖZELLİKLER

 

Su Bazlı Primer

İçerik : Poliüretan

Özellikler : Su bazlı primerler fiziksel olarak kuruyan sistemlerdir. Polimer zincirleri ve son derece dispers silika asitleri bir sıvıda asılı tutulur ve sıvı buharlaştığında yapıştırıcı özelliklerini sağlar.

Ambalaj : Sıvı; kova, metal kova, varil, IBC

Marka : Sentaprep, Jowat

 

Solvent Bazlı Primer

İçerik : Poliüretan / Etilen vinil asetat / PVC

Özellikler :

Solvent bazlı primerler, bir solventte çözünen ve bağlama ajanı olarak da adlandırılan polimerler ve dispers silika asitlerden oluşur. Sıvı uygulama halinden son katı hale geçiş solvent ile sağlanır. Bağlama ajanı ve silika asitleri için taşıma ve işleme ajanı işlevi gören solvent ayrıca primer uygulanmış malzemenin yüzeyini ısırarak birleşme sırasında gerekli yapışma gücününün sağlanmasını garanti eder.

PVC, ABS, PP ve PET gibi çok çeşitli malzemeler için özel solvent bazlı primlerler sunmaktayız.

Ambalaj : Sıvı; kova, metal kova, varil, IBC

Marka : Sentaprep, Jowat

 

Solvent Bazlı Yıkama Primeri

İçerik : Poliüretan; PVC

Özellikler : Solvent bazlı wash primerler silika asidi içermedikleri için keçe veya vakum sistemleriyle uygulanabilirler. Wash primerler, klasik solvent bazlı formüllerin yanı sıra VOC-azaltılmış primerler olarak bulunmaktadır. VOC-azaltılmış primerler 20 ile 49 arası VOC içeriğe sahip olup klasik sistemlere göre maksimum içeriği %50 daha azdır. Bu ürün grubunun primerleri sıklıkla PVC pencere profillerindeki ekstrüzyon kalıntıları ve yağları yüzeylerinden çıkarmak için ön işlemden geçirme şekliyle kullanılır.

Ambalaj : Sıvı; kutu, metal kova, varil, IBC

Marka : Sentaprep, Jowat

UYGULAMALAR

Mükemmel sonuçlar için: SENTEZ; farklı sektörlerdeki müşterileri için firmaya özel yenilikçi endüstriyel yapıştırıcılar ve hammaddeler temin eder. Özel danışmanlık servisimiz için bizimle irtibata geçin.

Ürün Danışmanı / Satış

Ürün veya uygulama hakkında bir sorunuz mu var? Var ise yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.

Teknik Destek

Profesyonel destek veya çözüme mi ihtiyacınız var? Yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.

Alaaddinbey Mah. 614. Sok. No: 5/C
Nilüfer / Bursa

Tüm Hakları Saklıdır. Copyright © 2024 Sentez Optimum Kimya

SiteMap  |  Tasarım : interbim.com