»Teknik Bilgiler»Tutkalla Birleştirmenin Genel Avantajları

Tutkalla Birleştirmenin Genel Avantajları

En doğru bağı kurun

Malzemelerin sıvı veya katı haldeki tutkallarla birleştirilmesi, diğer mekanik birleştirmelere (örneğin; kaynak, lehim, cıvata, vb.) göre bazı belirgin avantajlara sahiptir.

 

Bu avantajlar aşağıdaki gibi kısaca özetlenebilir:

 

  • Birbirinden farklı özellikteki maddeler tutkallarla etkili şekilde birleştirilebilir. Örneğin; alüminyum-kâğıt, demir-odun, kumaş-kağıt vb.
  • Başka şekilde birleştirilmesi hemen hemen mümkün olamayan ince film, lif ve küçük parçacıklar tutkallarla kolayca birleştirilebilir. Örneğin; cam yünü, zımpara kağıtları, fren balataları, odun yongaları vb.
  • Tutkallarla, diğer birleştirmelerden daha güçlü, hafif ve etkili bağlanma sağlanabilir. Böylece kuvvetlerin geniş alana dağıtılması mümkün olabilir ve madde zayıflamasından kaynaklanan kırılmalar azaltılabilir. Örneğin; yapıştırma döşemeler, kompozit levhalar vb.
  • Tutkal hattı, bazı durumlarda elektrik, ısı veya su/nem yalıtımı sağlamak için kullanılabilir.
  • Farklı özellikteki maddelerin kuvvet/ağırlık oranları ve boyutsal kararlılığı, çapraz bağlar ile geliştirilebilir. Örneğin; suya dirençli kontrplak, yonga levha, lif levha gibi odun kompozit ürünleri termo-setting tutkallarla birleştirilebilir.

 

Burada kısaca açıklanmaya çalışılan özelliklerin dışında, tutkallı birleştirmelerin genel veya özel kullanım alanlarında birçok avantajı bulunabilir. Sonuç olarak tutkallarla, değişik malzemeler için ucuz, güvenli ve sağlam birleştirmeler yapılabilir.

Mükemmel sonuçlar için: SENTEZ; farklı sektörlerdeki müşterileri için firmaya özel yenilikçi endüstriyel yapıştırıcılar ve hammaddeler temin eder. Özel danışmanlık servisimiz için bizimle irtibata geçin.

Ürün Danışmanı / Satış

Ürün veya uygulama hakkında bir sorunuz mu var? Var ise yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.

Teknik Destek

Profesyonel destek veya çözüme mi ihtiyacınız var? Yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.

Alaaddinbey Mah. 614. Sok. No: 5/C
Nilüfer / Bursa

Tüm Hakları Saklıdır. Copyright © 2023 Sentez Optimum Kimya

SiteMap  |  Tasarım : interbim.com