»Endüstriler ve Uygulamalar»Gıda ve Tüketici Ürünleri Sektörü»Tepsi, Karton ve Kutu Yapıştırma

Tepsi, Karton ve Kutu Yapıştırma

En doğru bağı kurun

Tepsi, karton ve kutu yapıştırma

  • Tepsi yapımı, kutu ve karton kapatma için güçlü PO sıcak tutkal yapıştırıcılar
  • Mükemmel yapışma, hızlı kuruma ve temiz prosesler
  • Proses verimliliğini arttırmak ve daha düşük genel maliyetler için maliyet etkin çözümler

UYGULAMA AÇIKLAMASI

Kutu yapımı ve kapatma

Güçlü polyolefin sıcak tutkal yapıştırıcılar, yüksek kazanım ve temiz bir uygulama ile göz doldurmakta olup ambalajlama sürecinde bakım maliyetleri ve aksamaları azaltmaktadır. Son teknoloji yapıştırıcı formülleri tepsi montajı, katlanabilir kutu kapatma veya wrap-around'lar için daha az kaynak kullanırken ve üretim maliyetlerini de düşürür.

 

Rafa hazır ambalaj gibi sektörün en son trendleri, mağazacılar ve tüketiciler için satış noktasında önemli faydalar sunmaktadır. Çekici ikincil ambalajları sayesinde, ürünler doğrudan raflara yerleştirilmektedir. Çıkarılabilir kısımlar ve özel tepsi şekilleri, ürünün ikincil ambalajından çıkarılması için kolay ve güvenli bir yol sunar. Ancak bu çıkarılabilir kısımlardaki 180° kapaklar yüksek geri yükleme kuvvetlerinden dolayı yapıştırma süreçlerine bir güçlük getirmektedir.

 

Ürünlerimiz karton kutuların kapatılması için gereken yüksek ısı mukavemetini sağlamaktadır. Ancak bu özellik, yalnızca sıcak dolum için gerekli değildir. Yüksek sıcaklığa dayanıklı yapıştırıcılar ayrıca taşıma sırasında yüksek sıcaklıklara maruz kalan ambalajlar için de temel bir gerekliliktir. Ayrıca, bu yapıştırıcılar, nozulda iyi bir kesim, mükemmel besleme performansı ve yüksek üretim stabilitesiyle tanınmaktadır.

 

Şoklanmış ürün ambalajları için çok düşük sıcaklıklarda iyi bir esneklik, mükemmel yapışma, nem ve mekanik gerilime karşı yüksek mukavemete sahip özel yapıştırıcılar sunmaktayız.

 

Katlanır kutular

Ambalaj sektörünün diğer bir önemli konusu, zararlı maddelerin ambalajdan geçerek gıdaya bulaşması riskidir.

 

Gıdalar için katlanabilir kutular sıklıkla geri dönüştürülmüş kağıttan üretilmekte olup, vernik veya baskı mürekkeplerinin sızmasına karşı ürünleri korumak için ek bir bariyer gerektirmektedir.

 

Bariyer fonksiyonu, katlanabilir kutunun iç kısmına uygulanan filmler veya dispersiyon veya ekstrüzyon kaplama ile sağlanmaktadır.

 

Genellikle, birincil ambalaj için kullanılan katlanabilir kutuların kapatılması, materyalin yüzey özelliklerinin belirlenmesinin zor olmasından dolayı son derece zahmetli bir uygulamadır.

 

Geri dönüştürülmüş ve virjin lif kağıtlardan üretilen birincil ambalajın kapatılması için geliştirilen bu yapıştırıcılar, pek çok farklı bariyer kaplamalarında mükemmel sonuçlar vermektedir.

ÜRÜN BİLGİLERİ

  • Senta-Toptherm (PO hot melt adhesive), Sentatherm GROW (Bio-based hot melt), Jowat-Toptherm (PO hot melt adhesive), Jowatherm GROW (Bio-based hot melt)

İNDİRMELER

Mükemmel sonuçlar için: SENTEZ; farklı sektörlerdeki müşterileri için firmaya özel yenilikçi endüstriyel yapıştırıcılar ve hammaddeler temin eder. Özel danışmanlık servisimiz için bizimle irtibata geçin.

Ürün Danışmanı / Satış

Ürün veya uygulama hakkında bir sorunuz mu var? Var ise yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.

Teknik Destek

Profesyonel destek veya çözüme mi ihtiyacınız var? Yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.

Alaaddinbey Mah. 614. Sok. No: 5/C
Nilüfer / Bursa

Tüm Hakları Saklıdır. Copyright © 2022 Sentez Optimum Kimya

SiteMap  |  Tasarım : interbim.com