»Endüstriler ve Uygulamalar»Tekstil Sektörü»Tekstil Laminasyonu

Tekstil Laminasyonu

En doğru bağı kurun

Tekstil laminasyonu

Endüstriyel sektör

UYGULAMA AÇIKLAMASI

Teknik tekstiller, çok farklı endüstriyel uygulamalarda güçlerini göstermektedir. Örneğin; zımpara kağıdı üretiminde, velur kağıdın arka tarafına lamine edilmektedir. Materyal bileşeni sonra rulolanmakta ve yaklaşık 24 saat saklandıktan sonra kalıp kesim yapılarak paketlenmektedir.

 

Yarık nozul veya silindir sistemiyle uygulanan laminasyon yapıştırıcıları, son derece verimli üretim süreçlerini ve nihai ürünün özelliklerini desteklemektedir.

 

Zımpara kağıdı kullanım sırasında yüksek mekanik gerilim ve ısıya maruz kalmakta ve bu nedenle yapıştırıcının yüksek bir bileşen mukavemetini sağlaması gerekmektedir. Ayrı katmanlar, aşındırıcı tamamen tükeninceye kadar bir arada kalmalıdır. Bu nedenle, reçineli kağıtlara ideal yapışma ve çok yüksek başlangıç mukavemetine sahip PUR sıcak tutkal yapıştırıcılar, zımpara kağıdının laminasyonu için tercih edilen yapıştırıcılardır. Bu özellikler halihazırda, laminasyondan hemen sonra önemli bir rol oynamakta ve sonraki üretim sürecinde ideal mukavemeti sağlamaktadır.

 

Filtre ortamı da lamine edilmiş materyal bileşeni ve tekstile yapıştırılan etkinleştirilmiş kömürden üretilmektedir. Lamine edilen katmanlar, filtre ortamının en önemli şartı olan emme kapasitesini ve ürünün geçirgenliğini arttırmalıdır.

 

Termoplastik PO ve reaktif PUR sıcak tutkal yapıştırıcılar, minimum yapıştırıcı uygulama miktarlarıyla yüksek bileşen mukavemeti sağlamaktadır.

ÜRÜN BİLGİLERİ

  • Sentatherm-Reaktant (PUR Hot Melt Adhesive), Sentatherm-Reaktant GROW (Biobased Hot Melt Adhesive), Sentatherm-Reaktant MR (Monomer-reduced PUR Hot Melt Adhesive), Jowatherm-Reaktant (PUR Hot Melt Adhesive), Jowatherm-Reaktant GROW (Biobased Hot Melt Adhesive), Jowatherm-Reaktant MR (Monomer-reduced PUR Hot Melt Adhesive)

İNDİRMELER

Mükemmel sonuçlar için: SENTEZ; farklı sektörlerdeki müşterileri için firmaya özel yenilikçi endüstriyel yapıştırıcılar ve hammaddeler temin eder. Özel danışmanlık servisimiz için bizimle irtibata geçin.

Ürün Danışmanı / Satış

Ürün veya uygulama hakkında bir sorunuz mu var? Var ise yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.

Teknik Destek

Profesyonel destek veya çözüme mi ihtiyacınız var? Yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.

Alaaddinbey Mah. 614. Sok. No: 5/C
Nilüfer / Bursa

Tüm Hakları Saklıdır. Copyright © 2022 Sentez Optimum Kimya

SiteMap  |  Tasarım : interbim.com