Yukarı
Çık

 

REAKTİF HOT MELT YAPIŞTIRICILAR

Reaktif hot melt yapıştırıcılar, uygulamadan önce ısıtılır ve eriyik halde uygulanır. Yapıştırıcı soğuduğunda, fiziksel sertleşme süreciyle mukavemetini elde eder.

Su molekülleri (malzemeden veya havadan) yapıştırıcıyı bir elastomere dönüştüren kimyasal reaksiyonu tetikler. Komple çapraz bağlanma sonrasında, reaktif hot melt yapıştırıcılar, nem, ısı ve kimyasallara karşı üstün bir dirençle daha güçlü bir yapışma sağlar.

 

Yapıştırıcıdaki reaktif grupları, malzeme yüzeyinde uygun reaktif eşler ile güçlü (kovalent) kimyasal bağlar oluşturacak ve bu da yapışma kapsamını önemli düzeyde genişletecektir.

 

Jowat, kalite ve görünüme ilişkin en yüksek talepleri karşılamak için farklı takdim şekillerinde poliüretan ve polyolefin esaslı reaktif hot melt yapıştırıcıyı ve ayrıca granül formunda yeni yüksek performanslı PUR yapıştırıcıyı sunar. 

 

Reaktif hot melt yapıştırıcılar aşağıdaki faydaları sunmaktadır:

  • %100 katı içerik, solvent içermez
  • kimyasal kuruma sonrası su ve buhara karşı en yüksek direnç
  • kimyasal kuruma sonrası en yüksek ısı direnci
  • kısa kuruma sürelerinden dolayı yüksek üretim hızları
  • farklı malzemelere geniş bir yapışma çeşitliliği
  • düşük uygulama sıcaklıları sayesinde, termoplastik folyoların yapıştırılması için idealdirler
  • yüzeydeki düzensizlikleri düzeltebilirler
  • esnek yapışma hatları

 

Çalışma saatlerine uyun:

PUR hot melt yapıştırıcılar, su molekülleriyle karşılaştığında çapraz bağ kurmaya başlayacaktır. Bu sebeple, yapıştırıcının istenilmeyen bir şekilde çapraz bağlanmasını önlemek için nem geçirmez kaplar ve özel uygulama ekipmanları gerekmektedir.

 

Ürün serisi, özellikler ve uygulama:

Jowatherm-Reaktant® PUR hot melt yapıştırıcı

İçeriği: Poliüretan

Özellikler: Tek bileşenli, nemle kuruyan hot melt yapıştırıcılar. Reaktif poliüretan hot melt yapıştırıcılar, %100 katı içeriğe sahip olup solvent ve su içermemektedir. 

Uygulama: Kenar bantlama, montaj hattı yapıştırma, kaplama / laminasyon, Hat sonu paketleme, hasır uygulamaları, kitap ciltleme

Ambalaj: Granül, kartuş, teneke kutu, metal kova, varil

 

Jowatherm-Reaktant® POR hot melt yapıştırıcı

İçeriği: Polyolefin (örn: eten, propen, büten) 

Özellikler: Tek bileşenli, nemle kuruyan hot melt yapıştırıcılar. POR hot meltler, nemle kuruyan yapıştırıcıların özel bir şeklidir. PUR hot meltler, kimyasal çapraz bağlama süreci için izosiyanat içerirken, POR hot meltler, reaktif madde olarak silan kullanmakta ve bu nedenle tehlikeli madde etiketi yükümlülüğüne tabi değildir. Bu ürün grubunun yapıştırıcıları, klasik, termoplastik PO hot meltlere göre çok yüksek ısı direncine sahiptir. 

Uygulama: Montaj hattı yapıştırma, laminasyon 

Ambalaj: Kartuş, teneke kutu, metal kova, varil