»Endüstriler ve Uygulamalar»Tekstil Sektörü»Otomobillerde Teknik Tekstiller

Otomobillerde Teknik Tekstiller

En doğru bağı kurun

UYGULAMA AÇIKLAMASI

Her türlü taşıt üretiminde tekstillerin vazgeçilemez bir bileşen olduğu düşünüldüğünde, Mobil-tek teknik tekstilin en büyük alanları arasındadır. Tek başına otomobil üretiminde tekstiller koltuklar, tavanlar, kapı panelleri ve halılar gibi pek çok farklı uygulama alanına sahiptir.

 

Her koltuk bir örtü kumaşı, döşeme için köpük veya yapağı katmanı gibi farklı materyallerden oluşan çeşitli katmanlara sahiptir. Buna ilaveten, koltuklar, ihtiyaca bağlı olarak sert ve yıpranmalara karşı dayanıklı teknik tekstiller ile donatılmaktadır. Örneğin; otobüs ve tren koltukları, vandalizme karşı koruma için ince bez ve tekstil karışımıyla pekiştirilmektedir. Bu tekstiller, genellikle yüksek mukavemet ile karakterize olan polyesterden üretilmektedir.

 

Otomobil kabinlerinde farklı uygulamalar için tekstiller, rulolama ve paketlemeden önce doğrudan lamine edilmektedir. Lamine tekstiller için hızlı taşıma mukavemeti sonraki üretim süreci için sıklıkla gereken bir özellik olduğu için, yüksek performanslı yapıştırıcılar bu tekstil bileşenlerinin laminasyon işleminde temel bir rol oynamaktadır.

 

Reaktif PUR sıcak tutkal yapıştırıcılar kısa üretim süreleri ve yüksek bileşen mukavemeti yanı sıra farklı materyallere geniş bir yapışma aralığı ve yüksek UV direnci sağlayarak en yüksek talepleri karşılamaktadır.

 

Tekstiller sıklıkla ince ve yarı saydam oldukları için yapıştırıcı noktalarının sarılaşması istenmeyen bir durumdur. Buna ilaveten, yapıştırıcılar değişen iklim koşulları dayanıklılık testleri yanı sıra otomobil için geçerli sislenme ve VOC değerlerine ilişkin yüksek gereksinimleri karşılamalıdır.

ÜRÜN BİLGİLERİ

  • Sentatherm-Reaktant (PUR Hot Melt Adhesive), Sentatherm-Reaktant GROW (Biobased Hot Melt Adhesive), Sentatherm-Reaktant MR (Monomer-reduced PUR Hot Melt Adhesive), Jowatherm-Reaktant (PUR Hot Melt Adhesive), Jowatherm-Reaktant GROW (Biobased Hot Melt Adhesive), Jowatherm-Reaktant MR (Monomer-reduced PUR Hot Melt Adhesive)

İNDİRMELER

Mükemmel sonuçlar için: SENTEZ; farklı sektörlerdeki müşterileri için firmaya özel yenilikçi endüstriyel yapıştırıcılar ve hammaddeler temin eder. Özel danışmanlık servisimiz için bizimle irtibata geçin.

Ürün Danışmanı / Satış

Ürün veya uygulama hakkında bir sorunuz mu var? Var ise yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.

Teknik Destek

Profesyonel destek veya çözüme mi ihtiyacınız var? Yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.

Alaaddinbey Mah. 614. Sok. No: 5/C
Nilüfer / Bursa

Tüm Hakları Saklıdır. Copyright © 2022 Sentez Optimum Kimya

SiteMap  |  Tasarım : interbim.com