»Endüstriler ve Uygulamalar»Tekstil Sektörü»Membran Laminasyonu

Membran Laminasyonu

En doğru bağı kurun

Membran laminasyonu

Medikal sektörü

Bu alan, ameliyat örtüleri veya inkontinans ürünleri dahil medikal ve hijyenik dokuma ürünlerinin laminasyonunu kapsamaktadır. Portföyümüzdeki ürünlerimizle kullanıldığında yıkama ve sterilizasyona karşı yüksek seviyede dayanıklılık seviyelerine ulaşabilirsiniz.

UYGULAMA AÇIKLAMASI

Medikal tekstiller, sağlık bakımda önemli yardımcılardır ve çok çeşitli temel fonksiyonları yerine getirmektedir. Örneğin; basınçla gevşeyen yatak pedleri yatak yaralarını önlemeye yardımcı oluyor ve ameliyat önlükleri hijyenik ve nefes alabilir iş elbisesine dönüşüyor.

 

Her gün kullanılan diğer eşyalar arasında, özel folyolar ile lamine edilen dokunmamış ameliyat örtüsü bulunuyor.

 

Membran laminasyonunda kullanılan yapıştırıcılar, materyal bileşenin sıvı emme fonksiyonunu desteklemelidir. Bu bağlamda diğer bir önemli faktör ise uygulama yöntemidir.

 

Termoplastik ve reaktif sıcak tutkal yapıştırıcılar, örneğin; materyalin yapıştırıcı arasındaki boşluklara sıvıları hapsetmesini sağlayan elmas deseninde uygulanmaktadır.

 

Reaktif PUR sıcak tutkal yapıştırıcılar, inkontinans alt pedlerin üretiminde membranların laminasyonu için özellikle uygundur.

 

Alt pedler genellikle membranlı pamuk tekstil bileşenden oluşmaktadır. Bu uygulamada, PUR sıcak tutkal yapıştırıcılar, yüksek sıcaklıklarda yüksek yıkama mukavemeti yanı sıra sterilize edilebilirlik ile göz doldurmaktadır.

ÜRÜN BİLGİLERİ

  • Sentatherm-Reaktant (PUR Hot Melt Adhesive), Sentatherm-Reaktant GROW (Biobased Hot Melt Adhesive), Jowatherm-Reaktant (PUR Hot Melt Adhesive), Jowatherm-Reaktant GROW (Biobased Hot Melt Adhesive)

İNDİRMELER

Mükemmel sonuçlar için: SENTEZ; farklı sektörlerdeki müşterileri için firmaya özel yenilikçi endüstriyel yapıştırıcılar ve hammaddeler temin eder. Özel danışmanlık servisimiz için bizimle irtibata geçin.

Ürün Danışmanı / Satış

Ürün veya uygulama hakkında bir sorunuz mu var? Var ise yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.

Teknik Destek

Profesyonel destek veya çözüme mi ihtiyacınız var? Yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.

Alaaddinbey Mah. 614. Sok. No: 5/C
Nilüfer / Bursa

Tüm Hakları Saklıdır. Copyright © 2022 Sentez Optimum Kimya

SiteMap  |  Tasarım : interbim.com