Yukarı
Çık

 

LAYFLAT

Her kitap ciltçisi, sırtın kitap sayfalarının birbirine birleştirildiği yer olduğunu bilir. Ancak her zaman durum bu mu?

 • en yüksek ürün kalites
 • maksimum uygulama stabilitesi
 • mükemmel kitap açma
 • minimum temizlik

 

LayFlat cilt ile kitaplar için yapıştırıcı

 

Kitaplar nasıl ciltlenir?

Yeni pazar gelişmeleri, daha çekici hale gelmekte olan tamamen yeni bir kitap ciltleme yöntemi bulunduğunu göstermektedir: LayFlat yöntemi. Bu geleneksel olmayan yöntem, önceden basılmış her bir sayfanın alt taraflarını (geleneksel 4 taraflı sayfa gibi katlanır) yapışkan ile kaplamak için kullanılmaktadır ve alt taraftan alt tarafa yapıştırılarak birleştirilmektedir.

 

Tüm bu çabaların amacı nedir?

Bu mükemmel bir şekilde düz açılan bir kitap yaratmanın tek yolu olup baskıyı sol taraftan sağ tarafa doğru sürekli olarak göstermektedir. Kontür kapanı oluşmaz, yanlış hizalanmış baskı kayıtları oluşmaz, renk farklılıkları oluşmaz: tek baskı, bir resim, bir orta kat olmaksızın mükemmel bir görünüme sahip çift sayfa.

 

Bu teknolojinin birden fazla uygulaması bulunmaktadır. Halihazırda, fotoğraf kitaplarında ilk kullanımlar yapılmakta ve başarılar alınmaktadır. Bu uygulamada, kesintisiz baskı ve iyi bir düz açılma performansı son derece değerlidir. Deneyimler, son müşterinin, karşılığında istenen kaliteyi elde etmesi halinde üretim maliyetlerini kabul ettiğini açık bir şekilde göstermektedir. Ancak diğer uygulamalarda hayal edilebilir ve halihazırda pazarda yer bulmaktadır. Bir örnek reklamcılık sektöründedir: Bir reklam kampanyası için bir araba bir plajda fotoğraflanır. Böyle bir işlemin masrafları son derece yüksektir. Arabanın manzara formatında sunulacak olmasından dolayı, bu bir lay-flat kitap için mükemmel bir senaryodur. Pahalı reklam fotoğrafları, herhangi bir kısıtlama olmaksızın tüm iki sayfa boyunca gösterilebilecektir. Pazarlama için mükemmel bir başarı! Jowat yapıştırıcı uzmanları fikirler proje aşamasına geldiği bir anda bu türden ürünleri test etmiştir. Müşteriler, Felix Scholler‘in E-PHOTO® kağıtlarını kullandığında bunun ne kadar başarılı olduğunu görebilmektedir. Bu fotoğraf kağıdı pazarında lider bir şirkettir. Bu şirket için, özel Jowat yapıştırıcıları formüle edilmiş ve bu kombinasyon ile elde edilen kalite muhteşemdir.

 

Bu türden bir kitap ciltleme için Jowacoll® yapıştırıcı serisi ürünleriyle çok sayıda avantaj sağlanmaktadır. Jowat SE, son kullanıcının ihtiyaçlarına odaklanmıştır ve bu gelişmenin en başında bir kalite standardı belirlemektedir. Aşağıda, sadece ürün avantajlarından bazılarından bahsediyoruz:

 

 • Minimum makine temizliği
 • Makinelerin yüksek uyumluluğu
 • En yüksek üretim kalitesi
 • İyi kesim performansı
 • Hızlı kuruma ve son hat prosesleri
 • Kullanıma hazır (1-bileşenli sistem)
 • Alternatif olarak 2 bileşenli sistem seçeneği

 

Jowat SE, LayFlat kitaplarda dispersiyon esaslı ürünler ile kitap üretimi pazarına farklı ürünler sağlamaktadır. Bu şekilde, Jowat SE çeşitli yüzeylerde iyi yapışma özellikleri aynı kalırken müşterilerin yapıştırıcıları olabildiğince nadiren değiştirmesini sağlamaktadır. Ayrıca bu yeni teknolojiyi uygularken elde edilebilecek en yüksek yaratıcılık seviyesine de izin vermektedir. Yeni pazarlara girmelerini hızlandıran yetkin partnerler olarak müşterilerimizi desteklemekten mutluluk duyacağız.