Yukarı
Çık

 

LAMİNE AHŞAP

Jowapur® serisine ait yapıştırıcılar büyük avantajlar sunmaktadır. Örneğin, Jowapur® yapıştırıcılar çok az köpürür.

  • Lamine ahşap için tek bileşenli PU pre-polimerler
  • Bina uygulamalarında onaylı
  • Formaldehit içermez

 

Sertifikalı Jowapur®!

 

Bu, ara istifleme sürecinde veya lamine ahşaplar yan yana yerleştirildiğinde, söz konusu kısımların artık birbirine yapıştığı ve makine kirliliğinin en aza indirgendiği anlamına gelmektedir. Freze içine konulduğu takdirde, söz konusu çizgiler lamine edilmiş ahşapların frezelenme kalitesini belirgin bir biçimde arttıracak şekilde daha sorunsuz çalışmaktadır.

 

Jowat tarafından geliştirilen söz konusu özel üretim yöntemi ve aynı zamanda yapıştırıcının stabilize edilmesine yardımcı olan kimyasal katkı maddeleri, stok süresi uzun ve sıcaklık yüksek olduğunda bile destekleyici lif katkı maddelerinin birbirinden ayrılmasını engelleyecektir. Uygulama sırasında yapıştırıcı topaklanmaz; bu, uygulama nozüllerinin tıkanmasının engellendiği anlamına gelmektedir.

 

... Ortam sıcaklığında yalnızca bir kaç dakika içerisinde kürleşir.

Nötr, belirsiz yapıştırma hattı oluşturmaktadır.

... Tek bileşen ile uygulanacaktır, bu nedenle hiç bir ön karıştırma, kullanma süresi ve üretim artığı yoktur.

1K PUR yapıştırıcılar...

... tamamen formaldehitsizdir.

... çok daha düşük uygulama miktarına olanak tanır.

 

Söz konusu gelişmelerin büyük çeşitlilikte uygulamalar için tek bir yapıştırıcı kullanma eğilimi gösterdiği bazı uygulamaların aksine Jowat, her bir bağımsız gereklilik için en iyi seçenek olan tüm uygulama segmentlerinde özel bir yapıştırıcı temin etmek amacıyla onaylı prepolimerler sektöründe karar kılmıştır. Binalarda kullanılmaya uygun onaylı Jowapur® serilerine ait söz konusu yapıştırıcılar özellikle her biri özel bir amaç için tasarlandığından bileşim, özellikler ve uygulama parametreleri bakımından farklılık göstermektedir. Bu yapıştırıcılar, yük taşıyıcı lamine ahşap bileşenler imal etmek için her bir işleme yönelik en uygun seçenektir. Sıvılaştırılmış reçinelerinin kullanımı ile karşılaştırıldığında yük taşıyıcı kalas parçalarını yapıştırmak için 1K PUR yapıştırıcılarının kullanımına yönelik avantajlar aşağıda özet halinde bilginize sunulmuştur:

 

Son zamanlarda, yük taşıyıcı lamine ahşap yapısı için onaylanan Jowapur® yapıştırıcı grubu genişletilmiştir. Bu bağlamda 5 yapıştırıcı ürün mevcut olup, her biri farklı ve çok özel uygulama parametrelerine sahiptir. Bu ürünler, yük taşıyıcı lamine ahşap yapısındaki tüm uygulama gerekliliklerini kusursuz bir biçimde karşılamaktadır.

 

Jowat, yük taşıyıcı yapı amaçlarına yönelik onaylı 1K-PUR prepolimer yelpazesine bazı yeni ürünler eklemiştir.