»Endüstriler ve Uygulamalar»Yapı Elemanları»Laminat, Vinil ve Tasarım Döşeme Üretimi

Laminat, Vinil ve Tasarım Döşeme Üretimi

En doğru bağı kurun

Laminat, vinil ve tasarım döşeme üretimi

Limitsiz tasarımlarınız için en iyi yapıştırma çözümleri.

UYGULAMA AÇIKLAMASI

Laminatlar

Uzun yıllardan beri, laminat en çok talep edilen döşeme materyallerinden biridir. Kolay bakım, suya ve yıpranmaya karşı dayanıklılık, ses izolasyonu gibi pek çok pratik fonksiyonu nispeten düşük maliyetlerle sunabilmektedir.

 

Sayısız dekor folyo seçeneği, neredeyse her türlü tasarıma imkan tanıyor. Kabartmalı birinci kalite laminat döşemeler, masif ahşap parke döşemelerinin görüntüsünü verirken sık sık gerçek ahşap döşeme hissine benzer bir his vermektedir.

 

Laminatlar MDF veya HDF özlü panellerden üretilmektedir ve bir yaprak tabaka veya gerçek materyalden oluşan bir üst tabaka ile lamine edildikten sonra preslenmektedir. Uca doğru işleme sırasında, laminat yapıştırılabilir veya özel fonksiyonlarla geliştirilebilir, örneğin; çiziklere karşı dayanıklı bir vernik katı uygulanarak ekstra bir koruyucu tabaka sağlanabilir.

 

Vinil döşemeler

Vinil döşemeler, uzun yıllardan beri işyerleri yanı sıra evlerde kullanılmaktadır. Döşeme, MDF, plastik veya mantar özlü bir tabaka üzerine dekoratif bir katman basıldıktan sonra bir PVC üst tabaka ile lamine edilerek üretilmektedir. Arka tarafı ise özel yapıştırıcılar ile kaplanarak veya yapıştırılarak sızdırmazlık özelliği kazanmaktadır.

 

Tasarım döşemeler

Döşemede en son moda olan plastik esaslı tasarım döşemelerin üretiminde yaratıcılığın neredeyse sınırı yoktur. Ekstra fonksiyonlara sahip olabilecek şeffaf folyolar ile lamine edilebilmektedirler.

 

Lüks vinil karolar, farklı ölçülerde panellerden kare karolara kadar çeşitli biçimlere sahiptir ve ahşap ve taş gibi doğal malzemeler yanı sıra seramik, beton veya kum gibi gerçekçi bir görünüm sunmaktadır. Özellikle bu uygulama için geliştirilmiş olan PUR sıcak tutkal yapıştırıcılar, tasarım döşemelerinin üretilmesinde büyük bir rol oynamaktadır.

 

Yapıştırıcılar, yüzeyin tamamen ıslatılmasını ve pürüzsüz ve dengeli bir uygulama deseni elde etmek için folyonun arka tarafına ayarlanabilir genişliklere sahip yarık nozullar ile uygulanmaktadır.

 

Folyoların ve dekor kağıtların laminasyonu için düşük emisyonlara sahip yeni folyo yapıştırıcısı, çevre dostu ve sağlıklı yaşam alanların büyük bir katkıda bulunmaktadır.

ÜRÜN BİLGİLERİ

  • Dispersion : Sentacoll (Foil Adhesive), Jowacoll (Foil Adhesive)
  • PUR Hot Melt Adhesive : Sentatherm-Reaktant (PUR Hot Melt Adhesive), Jowatherm-Reaktant (PUR Hot Melt Adhesive)
  • PUR Hot Melt Adhesive (Non-hazardous) : Sentatherm-Reaktant MR (PUR Hot Melt Adhesive), Jowatherm-Reaktant MR (PUR Hot Melt Adhesive)

İNDİRMELER

Mükemmel sonuçlar için: SENTEZ; farklı sektörlerdeki müşterileri için firmaya özel yenilikçi endüstriyel yapıştırıcılar ve hammaddeler temin eder. Özel danışmanlık servisimiz için bizimle irtibata geçin.

Ürün Danışmanı / Satış

Ürün veya uygulama hakkında bir sorunuz mu var? Var ise yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.

Teknik Destek

Profesyonel destek veya çözüme mi ihtiyacınız var? Yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.

Alaaddinbey Mah. 614. Sok. No: 5/C
Nilüfer / Bursa

Tüm Hakları Saklıdır. Copyright © 2022 Sentez Optimum Kimya

SiteMap  |  Tasarım : interbim.com