»Endüstriler ve Uygulamalar»Mobilya Sektörü»Kılıf Kumaşı Laminasyonu

Kılıf Kumaşı Laminasyonu

En doğru bağı kurun

UYGULAMA AÇIKLAMASI

Kılıf kumaşı laminasyonu

 

Mobilya ve yatakları saran kumaşlar, kullanımları sırasında çok fazla gerilime maruz kalmaktadır. Pamuk, keten, yarı-keten veya viskoz lifler gibi çok çeşitli materyallerden üretilmekte olan bu ev tekstilleri, daha iyi bir oturma ve yatma konforu sunarken yangın dahil tehlikelere karşı mobilyayı korumaktadır.

 

Yatak şiltesi, yıpranmaya karşı yüksek mukavemet ve dayanıklılık ile tanımlanmakta ve ayrıca yatakları sıkılaştırmaktadır. Daha az atkı içeren tekstillerde lifler mekanik gerilim sebebiyle hareket edebilmektedir. Lif hareketini önlemek ve mukavemeti arttırmak için, tekstil bir yapağı ile lamine edilmektedir.

 

Daha fazla atkı ile örülen üstün örtü kumaşların arka tarafı bir yapıştırıcı katmanıyla kaplanarak tekstilin dayanıklılığı arttırılmaktadır.

 

Laminasyon yanı sıra mobilya ve yatak örtüsü kumaşlarının kaplanması için, tercih edilen ürün polyolefin sıcak tutkal olup silindirik kaplama makinalarıyla uygulanmaktadır. Bu yapıştırıcılar, uygulamanın özel ihtiyaçlarına adapte edilmekte ve hızlı kuruma yanı sıra tekstillerde atkı ve çözgü hareketlerine karşı gerekli mukavemeti sunmaktadır.

ÜRÜN BİLGİLERİ

  • Senta-Toptherm (PO Hot Melt Adhesive), Sentatherm-Reaktant (PO Hot Melt Adhesive), Sentatherm-Reaktant GROW (Biobased Hot Melt Adhesive), Sentatherm-Reaktant MR (Monomer-reduced PUR Hot Melt Adhesive), Jowat-Toptherm (PO Hot Melt Adhesive), Jowatherm-Reaktant (PO Hot Melt Adhesive), Jowatherm-Reaktant GROW (Biobased Hot Melt Adhesive), Jowatherm-Reaktant MR (Monomer-reduced PUR Hot Melt Adhesive)

İNDİRMELER

Mükemmel sonuçlar için: SENTEZ; farklı sektörlerdeki müşterileri için firmaya özel yenilikçi endüstriyel yapıştırıcılar ve hammaddeler temin eder. Özel danışmanlık servisimiz için bizimle irtibata geçin.

Ürün Danışmanı / Satış

Ürün veya uygulama hakkında bir sorunuz mu var? Var ise yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.

Teknik Destek

Profesyonel destek veya çözüme mi ihtiyacınız var? Yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.

Alaaddinbey Mah. 614. Sok. No: 5/C
Nilüfer / Bursa

Tüm Hakları Saklıdır. Copyright © 2022 Sentez Optimum Kimya

SiteMap  |  Tasarım : interbim.com