»Endüstriler ve Uygulamalar»Matbaa Sektörü»Karton Kapak Üretimi

Karton Kapak Üretimi

En doğru bağı kurun

Karton kapak üretimi

Sırt yapıştırıcısı / Yan yapıştırıcı

  • Sıcak tutkal yapıştırıcılar (reaktif ve monomeri azaltılmış) ve dispersiyonlar
  • Tüm standart mükemmel bağlayıcılar için
  • Tüm standart kağıt türleri ve uygulama sistemleri için

UYGULAMA AÇIKLAMASI

Johannes Gutenberg tarafından mekanik hareketli baskı tekniğinin geliştirildiği ve Alois Senefelder tarafından litografinin icat edildiğinden beri kitaplar hayatın vazgeçilmezleri arasında girmiştir.

 

Kitaplar öğrencilerin sadık dostlarıyken albümler yaşamın en önemli anlarını koruyor ve romanlar huzurlu saatlerde rahatlama sağlıyor.

 

En gelişmiş e-book bile basılı kitaplar kadar okuyucuların duyularına hitap edemiyor.

 

İster endüstriyel isterse de manuel uygulamalarda ciltevlerinin bir çözüm ortağı olarak ilk sayfadan son sayfaya kadar size sayısız uygulamalar için yapıştırıcılar sunmaktayız. Karton kapaklı kitaplar ve katalogların sırt ve yan yapıştırması için ve tüm standart kağıt kaliteleri için farklı yapıştırıcı çözümler sunmaktayız.

 

Yapıştırıcının ideal performansını garanti etmek için yapıştırıcının sıcaklığı, işleme ünitesinde bekleme süresi, uygulama miktarı ve besleme hızı gibi pek çok faktör dikkate alınmak zorundadır.

 

Yan zamklar, bir kitap veya derginin son yapraklarının kapağa yapıştırılmasında kullanılmaktadır ve bu ürünlerden beklentiler de çok yüksektir. Bu uygulama için yüksek esneklik, farklı yüzeylere mükemmel bir yapışma, kusmama ve maksimum başlangıç mukavemeti son derece önemlidir.

 

1. Sırt yapıştırıcısı

PUR / Sıcak Tutkal / Dispersiyon / Two-shot

Bir kitap bloğu ciltlendikten sonra geriye kalan adım, nozullar veya rulolar yardımıyla sırtına bir yapıştırıcının uygulanmasıdır. Başarılı bir yapıştırma sonucu için dikkate alınması gereken çeşitli hususlar bulunmaktadır. Yapıştırıcı tankı açık mı? Sıcaklığı nedir? Yapıştırıcı ne kadar süreyle eriyik halde kalacak? Kullanılacak miktar ve besleme hızı nedir?

 

2. Yan yapıştırıcı

Holt melt / Dispersiyon / PUR

Yapıştırıcı genellikle bir kitap bloğunun ilk ve son sayfasına nozul veya rulo yardımıyla uygulanır ve sonra kapağa yapıştırılır. Bu uygulama için yapıştırıcı esnek olmalı, farklı yüzeylere yapışmalı ve sızdırma yapmamalı ve maksimum dayanıklılık sağlamalıdır.

ÜRÜN BİLGİLERİ

  • Thermoplastic Rubber : Sentatherm (Pressure-sensitive Adhesive), Jowatherm (Pressure-sensitive Adhesive)
  • Thermoplastic Hot Melt Adhesive : Sentatherm (EVA Hot Melt Adhesive), Jowatherm (EVA Hot Melt Adhesive)
  • Reactive Hot Melt Adhesive : Sentatherm-Reaktant (PUR Hot Melt Adhesive), Jowatherm-Reaktant (PUR Hot Melt Adhesive)
  • Monomer-reduced Reactive Hot Melt Adhesive : Sentatherm-Reaktant (Monomer-reduced PUR Hot Melt Adhesive), Jowatherm-Reaktant (Monomer-reduced PUR Hot Melt Adhesive)

İNDİRMELER

Mükemmel sonuçlar için: SENTEZ; farklı sektörlerdeki müşterileri için firmaya özel yenilikçi endüstriyel yapıştırıcılar ve hammaddeler temin eder. Özel danışmanlık servisimiz için bizimle irtibata geçin.

Ürün Danışmanı / Satış

Ürün veya uygulama hakkında bir sorunuz mu var? Var ise yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.

Teknik Destek

Profesyonel destek veya çözüme mi ihtiyacınız var? Yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.

Alaaddinbey Mah. 614. Sok. No: 5/C
Nilüfer / Bursa

Tüm Hakları Saklıdır. Copyright © 2022 Sentez Optimum Kimya

SiteMap  |  Tasarım : interbim.com