»Endüstriler ve Uygulamalar»Otomotiv ve Taşımacılık»Gürültü Yalıtımı

Gürültü Yalıtımı

En doğru bağı kurun

Gürültü yalıtımı

Etkili ses ve titreşim yalıtımı için yapıştırma

UYGULAMA AÇIKLAMASI

Arkaplan gürültüsü, bir otomobilin kalitesi ve sürüş deneyimini üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Modern taşıtların yolcu kabinleri sessiz bir ortam sağlamalı ve bu nedenle, istenmeyen motor ve yol gürültüsünden izole edilmelidir.

 

Kabine sızan gürültünün azaltılması için akustik ağır hizmet folyolar veya titreşim emici paneller gibi yapıştırıcılı yalıtım materyalleri kullanılmaktadır. Bu materyaller kapı panelinin arkası, gövde döşemesi veya bagajın içi gibi gizli yerlerde boyalı metale doğrudan yapıştırılmaktadır. Kopolimer dispersiyonlar kokusuz olup iyi ısı mukavemeti yanı sıra düşük VOC değerleriyle tanınmakta ve bu uygulamada tercih edilen yapıştırıcılardır. Alternatif olarak, ses sönümleyici materyaller de minimum koku ile özel PSA sıcak tutkal yapıştırıcılar yardımıyla yapıştırılabilir.

 

Titreşim emme özellikleri sayesinde bu yapıştırıcılar, yalıtım materyallerin etkinliğini desteklemektedir. Buna ilaveten, ses yalıtım panellerinin sıçrayan su ve yol gürültüsünü absorbe etmek için tekerlek boşluğuna veya ses yalıtımını sağlamak için kaput altına takılmasında gerekli klipslerin ve sabitleyicilerin yapıştırılması için de uygun yapıştırıcılar gerekmektedir. Güçlü PUR sıcak tutkal yapıştırıcılar tüm hava koşullarına son derece dayanıklı olup bu uygulamalar için idealdir.

 

Su itici folyolar

Otomobil kabinleri, doğrudan gövdeye yapıştırılan ve kapı ve kapı panelleri arasında bir su bariyeri görevi gören özel su itici folyolar ile suya karşı korunmaktadır. Modern materyaller ayrıca ses yalıtımı görevi görmekte ve kabini farklı gövde ve yol gürültülerine karşı korumaktadır. Bu folyolar, yüksek ısı mukavemeti özelliğine sahip polyolefin bazlı özel basınç hassasiyetli yapıştırıcılarla sabitlenmektedir.

ÜRÜN BİLGİLERİ

  • Sentatherm (Pressure-Sensitive Adhesive), Jowatherm (Pressure-Sensitive Adhesive)

İNDİRMELER

Mükemmel sonuçlar için: SENTEZ; farklı sektörlerdeki müşterileri için firmaya özel yenilikçi endüstriyel yapıştırıcılar ve hammaddeler temin eder. Özel danışmanlık servisimiz için bizimle irtibata geçin.

Ürün Danışmanı / Satış

Ürün veya uygulama hakkında bir sorunuz mu var? Var ise yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.

Teknik Destek

Profesyonel destek veya çözüme mi ihtiyacınız var? Yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.

Alaaddinbey Mah. 614. Sok. No: 5/C
Nilüfer / Bursa

Tüm Hakları Saklıdır. Copyright © 2022 Sentez Optimum Kimya

SiteMap  |  Tasarım : interbim.com