Yukarı
Çık

 

FİLTRE ÜRETİMİ

Pilelenmiş kağıt filtre üretimi, her türlü kumaş ve hatta Nano-fiber içeren malzemeler gibi birçok bileşenin bir araya getirilmesini içermektedir.

  • Yüksek ilk mukavemet/kullanım stabilitesi
  • Yüksek sıcaklık direnci
  • Hat hızlarına adapte edilmiş açık zaman

 

Filtre üretimi: Pileleme ve çerçeve yapıştırma

 

Motor girişindeki hava filtreleri, söz konusu pilelenmiş filtrelerin önemini açıklayan güzel bir örnektir. Bu filtrelerin, yüksek performanslı bileşenlerin pas, polen, toz, lastik aşınması, kum ve diğer kirler gibi faktörlerden kaynaklanabilecek olası hasarlara karşı korunacağını güvence altına alması, motorun etkili bir yanma eşliğinde çalışması ve zarar görmemesine olanak tanıması gerekmektedir.

 

Fenolik reçine ile ıslatılan filtre kağıtları, 180 °C’ye kadar ulaşabilen sıcaklık değerlerinin altında pileleme işleminin ardından termal uygulamalara tabi tutulmakta olup, yapıştırıcıların söz konusu gerilime karşı dayanıklılık göstermesi gerekmektedir.

 

Günümüz araçlarının motor bölümleri çok daha kompakt bir nitelik kazanmakta ve sonuç olarak hava filtreleri için yalnızca çok sınırlı bir alan kalmaktadır. Bakım faaliyetleri sırasında ilgili filtreler değiştirildiğinde filtre elemanları ağır bir şekilde deforme olmakta ve yapıştırılmış gövdelerin daha üstün bir direnç göstermesi gerekmektedir. Yapıştırıcı, özellikle de yapıştırıcı bileşimi dayanıklılığını korumalı ve filtre gözleri kapalı konumda kalmalıdır. Buna ek olarak filtre elemanlarının performansı, yapıştırıcı nedeniyle düşüş yaşamamalıdır.

 

Jowat-Hightherm® yapıştırıcıları, kağıt ve kumaş malzemelere yönelik üstün yapışma avantajları sayesinde yapısal özellikler sunmakta ve pileleme ya da gövde montajı işlemleri doğrultusunda kullanıldığında üstün bir mekanik direnç sağlamaktadır. Söz konusu yapıştırıcılar filtreleri şekillendirmekte ve tüm kullanım süreleri boyunca esnekliklerini korumalarını sağlamaktadır. Malzeme bileşeni mekanik kuvvetlere ya da yüksek sıcaklık değerlerine maruz bırakılsa dahi filtrelerde hiçbir deformasyon gözlemlenmemektedir. Pileleme ve gövde montajına yönelik olup üstün bir esneklik ve güvenilir uygulama özellikleri sunan Jowatherm® ve Jowat-Hightherm yapıştırıcılar, filtre elemanlarının uzun vadede yüksek kalite ile çalışmalarına olanak tanımaktadır.