Yukarı
Çık

 

BİRLEŞİM ELEMANLARI

Modern bileşen öğelerinin veya sandviç elemanlarının montajları yalnızca modern ve yüksek performanslı yapıştırıcıların kullanımı sayesinde mümkün olmuştur.

  • Mükemmel sonuçlar için yüksek performanslı yapıştırıcılar

 

Sandviç elemanlarının yapıştırılmasına yönelik üstün performanslı yapıştırıcılar

 

Bugün geniş yüzey birleştirme elemanları birçok endüstriyel alan için gerekli öğeler olarak değerlendirilmektedir. Söz konusu ürünler özel araçlar, gemi içi yapımı,yapı elemanları ve aynı zamanda mobilya üretimi ve birçok başka uygulama için kullanılmaktadır. Birleşim elemanına ilişkin özel taleplerden kaynaklanan malzeme karışımı, özellikle yangına dayanıklılık özellikleri ile ilgili ısı, nem veya soğuğa karşı dayanımına yönelik olarak uygun hale getirilen özel yapıştırıcılar gerektirmektedir. Reaktif poliüretan hotmelt yapıştırıcılar, bileşen elemanlarının üretilmesinde piyasada geniş çaplı kabul görmüştür. Bu yapıştırıcılar silindir aplikatörleri yardımıyla uygulanırlar. Jowatherm-Reaktant® yapıştırıcılarının 609.xx serisinde yer alan ürünler, farklı açık zamanlarına ve ilk mukavemet verilerine sahip, etkinliği test edilip onaylanmış reaktif PUR hotmelt yapıştırıcılarını içermektedir. Jowatherm-Reaktant® 609.94 MR ürünü tarafından üstün bir uygulama özelliği sağlanmaktadır. Düşük monomer içerikli bu yapıştırıcı, mevcut geçerli kanunlar altında tehlike sınıflarını gösteren etiketleme işlemi gerektirmemektedir. Jowatherm-Reaktant® 609.30, IMO A.1/3.18 kararına göre düşük alev-yayılma özelliklerine sahip olmakla birlikte IMO Kararı A.1/3.18'e göre düşük alev yayılma özellikleri ile marin işareti onayına sahiptir. Her alanda başarılı bu ürün, gemi içi yapımındaki cilalama işlemleri için kullanılmakta olup, aynı zamanda yangına karşı dayanıklılığın yüksek olduğu pek çok uygulamada söz konusu ürüne başvurulmaktadır.

 

Tek bileşenli PUR pre-polimer yapıştırıcıları da genellikle bileşen elemanlarının üretimi için kullanılmaktadır. Bu yapıştırıcılar, oda sıcaklığında macun kıvamındadır ve çok sayıda öğeye uygulanır. Özel formülasyonlar silindir yardımıyla uygulanabilir. Jowapur® serisi yapıştırıcılar açık zamanlı optimize edilmiş bir oran sergilemektedir: presleme süresi. Buna örnek olarak deniz taşıtlarının iç kısımlarındaki duvar bölmeleri için kullanılan Jowapur® 683.24 ürünü verilebilir. Bu seriye ait yapıştırıcılar üstün özelliklere sahip oldukları takdirde, yangına karşı dayanıklı kapıların imalatı ve özel araçlar için kullanılmaktadır.

 

Jowat® 690.00 ve 691.40 (2-K SE polimer), yüksek performanslı bileşen elemanları için, standart ürünler haline gelmiştir. Yapıştırıcı spektrumunun geniş olması gerektiğinde yapışmada etkili bir performans göstermekte ve yüksek direnç düzeyi muhafaza edilmektedir. Elde edilen yapışma çizgisi sert, elastik, çok güçlü ve dirençlidir; dolayısıyla sandviç montajında kullanılan malzemelerin sıcakta uzama katsayıları değişken bir nitelik taşıdığı için meydana gelebilecek farklı malzeme sapmalarını giderebilir veya absorbe edebilir.

 

Jowat SE, çok çeşitli malzeme ile üretim yöntemlerinde özel ve her türlü birleştirme elemanının üretimi için kapsamlı bir ürün yelpazesi sunmaktadır.