Yukarı
Çık

 

BASINCA DUYARLI YAPIŞTIRICILAR

Basınca duyarlı yapıştırıcılar, kalıcı bir yapışkanlık özelliğine sahip fiziksel olarak sertleştirilen sistemleridir. Yapışma yapışkan filmine basınç uygulanarak sağlanmaktadır

Basınç ne kadar fazla ise, o kadar iyi bir yapışma. Basınca duyarlı yapıştırıcılar, yapıştırıcı kurumadan öncesinde ve sonrasında materyallerin birleştirilmesini sağlayan kalıcı yapışkanlıkları sayesinde ön kaplama işlemlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Bu nedenle, yapıştırma, yapıştırıcının uygulandığı yer ve zamandan bağımsız olarak gerçekleştirilebilmektedir.

 

Jowat'ın basınca duyarlı yapıştırıcıları, farklı materyallere optimum yapışma, yüksek esneklik ve yüksek mukavemetiyle karakterize olmaktadır. Modern yapıştırıcılar, işlem sırasında çok kararlı bir viskozite ve olağanüstü bir ilk mukavemetiyle hayran bırakmaktadır.

 

Basınca hassas hot melt yapıştırıcılar aşağıdaki faydaları sunmaktadır:

  • %100 katı içerik, solvent içermez
  • kısa kuruma sürelerinden dolayı yüksek üretim hızları
  • Farklı materyallere geniş bir yapışma çeşitliliği
  • yüzeydeki düzensizlikleri düzeltebilirler
  • elastik yapışma hattı
  • ısıyla reaktifleştirebilirler ve bu nedenle ön kaplama için kullanılabilirler
  • Birleşim ısıyla yeniden açılabilir (geri dönüşüm)

 

Ürün serisi, özellikler ve uygulama:

Jowatherm® PSA (basınca duyarlı yapıştırıcı) hot melt 

Jowat-Toptherm® PSA hot melt

İçeriği: EVA, polyolefin ve kauçuk 

Özellikler: Harika bir ilk tutunmaya ek olarak, basınca duyarlı yapıştırıcılar, tutturulması zor yüzeylere iyi bir yapışma sağlar. Ayrıca, çok iyi kesme ve soyulma mukavemetiyle yapışmayı destekler. Ancak, bu özellikler büyük ölçüde uygulama miktarı ve yapıştırılacak yüzeylere bağlıdır. Kauçuk esaslı basınca duyarlı yapıştırıcılar, solventler ve plastikleştiricilere karşı düşük dirence ve sınırlı bir ısı direncine sahiptir.

Uygulama: Montaj yapıştırma, ön kaplama, ayak sesi, materyallere kendinden yapışma özellikleri vermek, etiketlemek, ciltçilik, polyolefin folyoların yapıştırılması. 

Jowatherm® PSA, standart hot melt püskürtme tabancaları, meme aplikatörler, tekerlekli paten sistemleri.