»Endüstriler ve Uygulamalar»Ahşap Sektörü»Ahşap Esaslı Döşeme

Ahşap Esaslı Döşeme

En doğru bağı kurun

Parke üretimi

Parke üretimi için esnek yapıştırıcılar

UYGULAMA AÇIKLAMASI

Parke döşemeler iç tasarımda üst kalite algıları, kalıcı dayanıklılıkları ve üstün görünümleri ile ön plana çıkarlar. Farklı biçim, renk, ahşap türlerinin zengin çeşitliliği isteğe özel ürünler sağlamaktadır. Doğal bir materyal olarak ahşap bir refah hissi sunmakta ve bir odanın atmosferini olumlu yönde etkileyebilmektedir.

 

Yüksek performanslı yapıştırıcılar, parke üretiminde kilit bir rol oynamakta olup yüksek kaliteli ve dayanıklı döşemeleri garanti etmektedir. Portföyümüzde masif ahşap tabakaların üst tabakayla birleştirilmesi için farklı ihtiyaçları karşılayan modern reaktif dispersiyon ve holt melt yapıştırıcılar mevcuttur. Hangi yapıştırıcının en iyi sonucu sağlayacağı, tabakalarda kullanılan ağaç türleri gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Örneğin; belirli ağaç türleri, asidik yapıştırıcılar ile birleştiğinde renklerini yitirme eğilimindedir. Bu durumir nötr pH değerli özel D3 dispersiyonlarıyla önlenebilmektedir.

 

Uygun yapıştırıcı seçilirken dikkate alınması gereken bir kriter de ağacın kökeni ve saklama koşulları ve ürünün materyal yapısıdır. Örneğin; ağacın reçine açısından zengin olup olmadığını, yüksek nem içeriğine sahip olup olmadığını veya yapıştırıcı ile etkileşime girebilecek metal iyonları içerip içermediğini bilmek son derece önemlidir.

 

Ağacın yapısının yanı sıra ağaç geriliminde farklılıkların olup olmadığı veya dispersiyona koruyucu maddelerin katılıp katılmadığı da bir rol oynamaktadır. Modern reaktif dispersiyon yapıştırıcılar, yüksek kazanım, kısa presleme süreleri, elastik birleştirme hatları ve çok çeşitli işlem yöntemleriyle karakterize olmaktadır.

 

Kullanım amacına ve döşeme ihtiyaçlarına bağlı olarak portföyümüzde EN 204/205 standardına uygun suya kısa süre maruz kalan iç mekanlar için D3 dispersiyonlardan, sürekli akan sulara sık sık uzun süreli maruz kalan iç mekanlar için D4 dispersiyonlara, veya en yüksek görsel ve teknoloji talepleri için reaktif PUR sıcak tutkal yapıştırıcılara kadar geniş bir ürün yelpazemiz mevcuttur.

ÜRÜN BİLGİLERİ

  • Dispersion : Sentacoll (PVAc Dispersion), Jowacoll (PVAc Dispersion)
  • Hot Melt Adhesive : Sentatherm-Reaktant (PUR Hot Melt Adhesive), Jowatherm-Reaktant (PUR Hot Melt Adhesive)

İNDİRMELER

Mükemmel sonuçlar için: SENTEZ; farklı sektörlerdeki müşterileri için firmaya özel yenilikçi endüstriyel yapıştırıcılar ve hammaddeler temin eder. Özel danışmanlık servisimiz için bizimle irtibata geçin.

Ürün Danışmanı / Satış

Ürün veya uygulama hakkında bir sorunuz mu var? Var ise yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.

Teknik Destek

Profesyonel destek veya çözüme mi ihtiyacınız var? Yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.

Alaaddinbey Mah. 614. Sok. No: 5/C
Nilüfer / Bursa

Tüm Hakları Saklıdır. Copyright © 2022 Sentez Optimum Kimya

SiteMap  |  Tasarım : interbim.com