Yukarı
Çık

 

END-OF-LINE - PAKETLEME

Jowat-Toptherm® ürün serilerinin güçlü polyolefin hotmelt yapıştırıcıları modern ambalajlama proseslerini desteklemektedir. Temiz uygulama ile birlikte yüksek bir verim, daha az bakım ve daha kısa üretim aksamasını sağlamaktadır.

 • Vakumlu besleme sistemlerinde sınırsız stabilite
 • Temiz, yüksek değerli ve etkili yapıştırıcı çözümleri
 • Yeni nesil tanksız eritme ünitelerinde işleme için

 

Modern ambalajlama prosesleri için güçlü hotmelt yapıştırıcılar

 

Gıdayla temasa ilişkin Avrupa Kanunlarına uyumluluğu korurken, karton kapatma işlemleri için geniş bir uygulama alanı sağlayan sürdürülebilir hammaddeler daha az kaynak kullanan yapıştırıcı formülasyonlarına yol açmıştır.

 

Günümüzde, hat sonu ambalaj uygulamaları, yenilenebilir hammaddeler yanı sıra tamamen sentetik ürünlere dayanan ürünlerle sağlanabilmektedir. Jowat-Toptherm® “Green Line“ grubu yapıştırıcılar proses maliyetlerini azaltabilir ve kaliteyi arttırabilirken yapışma spektrumunu da genişletebilmektedir. Bunun ötesinde, Jowat ürün portföyü, düşük ısı seviyelerinde uygulanan „düşük sıcaklıklı eriyikleri“ kapsamakta olup tüm enerji tasarrufu olanaklarından maksimum seviyede faydalanmaktadır. Jowat-Toptherm® ürün yelpazesinin metallocene katalizörlü PO yapıştırıcıları ürün grupları belirli uygulamalara odaklanarak, sıcak doldurma, soğuk kullanımlar, kaplamalı ve yapışması zor yüzeyler gibi çok çeşitli koşullar yanı sıra daha az etkili arka basınçlı şartlarda karton paketleyicilerde ve karton üreticilerinde başarılı olduğunu kanıtlamıştır . Tüm Jowat-Toptherm® ürün serisi granül şekline sahip olup yeni nesil otomatik dolum ve dağıtım ünitelerinde uygulama ve küçük tank hacimleri için uygundur.

 

Yapıştırıcılar, aşağıdaki ekipmanlarda uygulama için üreticiler tarafından belgelendirilmiştir:

 

 • Graco InvisiPacTM
  TanksızTM Hotmelt Besleme Sistemi
 • Robatech Concept MOD
  Talep Üzerine Eritme Sistemi
 • Nordson ProBlue® LibertyTM
  Tanksız Entegre Sistem
 • Nordson FreedomTM
  Yapıştırıcı Dağıtım Sistemi
 • Valco Melton „Kube“
  Talep Üzerine Eritme Sistemi

 

The requirements for a strong and durable bond in the manufacture of foam mattresses are constantly growing. For instance due to new materials and mattress compositions which are difficult to bond with standard adhesive systems. Like in many other applications, reactive polyurethane hot melt adhesives (PUR) provide major benefits for the bonding of foam mattresses due to the special characteristics of this product group. Jowatherm-Reaktant® 609.20 impresses with excellent bonding results on all established materials, especially on materials which are difficult to bond, such as latex, viscose or gel foam.

 

Due to the complex requirements in the assembly of innerspring mattresses, adhesives for this application are high-performance products. In addition to bonding the different substrates, adhesives also help increase comfort and health and therefore support a good night’s sleep. And they frequently have to meet these requirements for 10 years and longer. By developing Jowat-Toptherm® 232.30, Jowat has established a general-purpose hot melt adhesive of the highest standard for the assembly of pocket innerspring and Bonnell mattresses.