Yukarı
Çık

 

DİĞER YAPIŞTIRICILAR & ÖZEL ÜRÜNLER

Farklı yapıştırıcı sistemlerinden çok çeşitli yapıştırıcı çözümlerine ek olarak, Jowat, özel uygulamalar için danışmanlık hizmetleri ve ürünleri sunmaktadır.

Ürün serisi, özellikler ve uygulamalar:

Jowat® siyanoakrilat yapıştırıcılar

Özellikler: Türkçede "japon yapıştırıcısı" olarak bilinen siyanoakrilat yapıştırıcılar, çok kısa kuruma sürelerine sahiptir. Polimerleşme ile yapışma reaksiyonu, sıvı, tek bileşenli yapıştırıcı su molekülleriyle temas ettiğinde başlar. "Tutma gücü" birkaç saniye içinde oluşur. Nihai tutma gücüne sadece 24 saat içinde ulaşır.

Siyanoakrilat yapıştırıcılar, solvent içermez ve sert, gevrek, kristal şeffaflığında yapışa hattı sağlar. -50 °C ile +80 °C arası sıcaklıklara dayanıklıdır. 

Uygulama: Ahşap işleme, elektrik, elektronik, lastik ve oyuncak sektörleri yanı sıra hassas mekanik ve optik sektöründe kullanılan çok sayıda malzemeyi yapıştırmak için kullanılır. Camları yapıştırmak için uygun değildir. 

 

Jowat® temizleme ajanı

Özellikler: Jowat sadece yapıştırma uzmanı değil aynı zamanda yapıştırıcıları çıkarma uzmanıdır. Jowat portföyü ahşap imalat sektörü için kurumuş yapıştırıcı kalıntıların kolayca çıkarılmasını sağlayan çeşitli özel temizleme ajanlarına sahiptir. 

Uygulama: Yapıştırma, presleme, laminasyon ve lakeleme için kullanılan makine parçalarının kaplanması 

 

Jowat® el temizleyicileri

Özellikler: Yıkama sırasında aktifleşen maddeler. Mükemmel temizleme etkisi, ekonomik, hijyenik, zararsız ve cilt dostudur, cildin koruyucu yağ içeriğini yeniler, silikon ve terpen hidrokarbonları ve boruları tıkayabilecek aşındırıcı maddeler içermez. Hoş bir kokuya sahip olup klinik olarak test edilmiştir.

Uygulama: Yapıştırıcı kalıntılarını ciltten nazik bir şekilde saniyeler içinde uzaklaştırır.

 

Jowat® temizleyiciler

Özellikler: Solvent ve sulu yüzey aktif esaslı yüzey temizleme maddeleri. 

Uygulama: Yapıştırıcı ve lake kalıntıları için soğuk temizleyiciler.

 

Jowat® UF reçine

Özellikler: Sertleştirici içere toz halde üre formaldehit (UF) reçine. İdeal bir şekilde seçilen ve dozlanan kıvamlaştırıcılar sayesinde minimum seviyede sızma. 

Uygulama: Sıcak presleme ile kaplama, dekor kağıtları, HPL ve CPL'nin ahşap veya ahşap esaslı malzemelere yapıştırmak için ve ayrıca masif ahşap yapıştırmada kullanılır. Çok katlı panel üretiminde FH preslere sıklıkla kullanılır. 

 

Jowat® yıkama ajanları

Özellikler: Formülündeki özel bir katkı, yıkama sırasında PUR hot melt yapıştırıcının kimyasal reaksiyonunu önler. 

Uygulama: PUR hot melt yapıştırıcılarda kullanılan yıkama aplikatör sistemleri